unit OMS Linea Esse Start

Unit stomatologiczny Linea Esse powraca w nowej odsłonie. Linea Esse START to nowa konfiguracja, nowe wyposażenie i atrakcyjna cena. Może być świetnym wyborem na początek działalności.

Oprócz znakomitej relacji ceny do jakości, charakteryzuje się wysoką ergonomią pracy, dobrym wyposażeniem, systemem prowadzenie rękawów S.P.R.I.D.O. i 3 letnią gwarancją producenta.

Standardowo wyposażony jest w cztery rękawy „od góry” i może być rozbudowany o kolejny piąty moduł.

esse_1

Detale

• Oparcie fotela specjalnie wyprofilowane dla dobrego dostępu do pacjenta z dwuprzegubowym zagłówkiem

• Ergonomiczny sterownik nożny z funkcjami sterowania pracą narzędzi roboczych i ruchami fotela

• Dowolność umieszczenia narzędzi roboczych na stoliku lekarza

• Opcjonalnie odchylany blok spluwaczki o 900

• Możliwość pracy „na godzinie dwunastej”

• Niewielkie kompaktowe wymiary

Galeria

Funkcje i wyposażenie stolika lekarza

Wykonany z wysokiej jakości materiałów stolik lekarza standardowo wyposażony jest w cztery narzędzia i umożliwia zainstalowanie dodatkowego modułu np. dla lampy polimeryzacyjnej. Rękawy z narzędziami zamontowane są w systemie „od góry” i zapewniają wysoki komfort pracy dla lekarza; nie ma znaczenia czy pracujemy z pacjentem leżącym czy siedzącym, nigdy nie będzie kolizji rękawa z lampą zabiegową. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja eliminuje system blokad, lekarz nie musi blokować narzędzia po podniesieniu rękawa, ani odblokowywać po zakończonej pracy. Ergonomiczna dotykowa klawiatura umożliwia: wybór programów pracy narzędzi; zmianę kierunku obrotów mikrosilnika; włączanie i wyłączanie spray-a dla końcówek; włączanie i wyłączanie światła w końcówkach; sterowanie ruchami fotela; uruchamianie programów fotela: „0” i „pozycja spluwaczkowa”. Dla każdego narzędzia jest indywidualna regulacja intensywności spray-a.

Pod stolikiem lekarza zamontowana jest obrotowa taca na narzędzia. Dostępna jest ona w dwóch wielkościach – pojedyńczej i podwójnej.

Stolik asysty z systemem ssaka chirurgicznego

Stolik asysty ma ergonomiczną, dotykową klawiaturę umożliwiającą sterowanie napełnianiem szklanki i opłukiwaniem porcelanowej miski spluwaczki. Trzy gniazda wykorzystywane są dla dwóch rur ssaka chirurgicznego, ślinociągu wodnego lub dmuchawko-strzykawki. Możliwe jest również zainstalowanie dwóch dodatkowych gniazd.

Stolik asysty zamontowany jest na ramieniu obrotowym i odchylany jest niezależnie od ruchów spluwaczki. Opcjonalnie istnieje możliwość montażu stolika na ramieniu pantograficzno-obrotowym.

Ssak chirugiczny oparty jest o suchą pompę ssącą UniJet 75 oraz separator wodno powietrzny z funkcją grawitacyjnego separatora amalgamatu Metasys MST1 ECO. Ten system można zastąpić systemem „mokrym” opartym o pompę Duerr lub Cattani.

Oświetlenie główne w standardzie LED

W unicie Linea Esse START standardowo stosujemy lampę zabiegową MAIA wykonaną w technologii LED, która spełnia wszelkie wymagania lekarza. Regulacja mocy w zakresie 3.000 – 35.000 lux i temperatura barwowa światła 5.000 K zapewnia wyjątkowy komfort pracy.

Drugą szczególnie polecaną lampą jest Alya, która oferuje jeszcze wyższą moc światła i unikalną regulację w trzech płaszczyznach. Więcej o lampach można znaleźć w dziale: Akcesoria/Lampy główne.

Fotel Arcadia EXT

To dedykowany do unitu Linea Esse START fotel produkcji OMS. Bardzo wąska podstawa i wycięcie w oparciu od strony lekarza dają bardzo wygodny dostęp do pacjenta siedzącego, a „kubełkowaty” kształt oparcia umożliwia wygodną pracę również gdy pacjent leży. Zakres ruchów w pionie od 35 do 83 cm jest prawdopodobnie najszerszym z oferowanych na rynku.

Sterowanie fotela możliwe jest z tylnej strony oparcia, stolika asysty, stolika lekarza i sterownika nożnego.

Fotel w standardzie wyposażony jest w kilka programów pracy: „pozycja 0”, „płukanie ust” i powrót do ostatniej pozycji, 1 program wywoływany z pozycji „0” oraz dwa programy wywoływane z dowolnej pozycji. Opcjonalna funkcja wydłużenie i kompensacji ruchu oparcia poprawia wygodę pacjenta, a tapicerka typu „memory” zapewnia niebywaly komfort przy dłuższych zabiegach.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgii lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o róznym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

Sterownik nożny

Pedał sterujący zapewnia wygodne sterowanie pracą narzędzi lekarza i ruchami fotela. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni można regulować płynnie prędkość obrotową mikrosilnika i moc skalera, włączać i wyłączać spray w końcówkach bez przerywania pracy, a przy nie pracującym narzędziu uruchamiać funkcję dmuchawki (chip blower). Można nią również zablokować ruchy fotela gdy nie pracuje żadne narzędzie. Dzieki dwóm niewielkim dźwigniom umieszczonym po bokach sterownika można sterować ruchami siedziska i oparcia.

Mimo tylu dostępnych funkcji sterownik zachował kompaktowe rozmiary i dużą mobilność.

Ceny, foldery i inne materiały do pobrania

Przykładowa specyfikacja i dopłaty unitu Esse Start: Do pobrania w formacie PDF
Szczegółowy opis i charakterystyka lini Linea Do pobrania w formacie PDF
Szczegółowy opis i charakterystyka unitu Linea Esse Start Do pobrania w formacie PDF
Katalog: Folder w formacie PDF (EN)