Universal ML

Pierwszy na świecie unit stomatologiczny ze zintegrowanym mikroskopem. To rozwiązanie zapewnia doskonałą ergonomię pracy dla zespołu zabiegowego. Unit może być usytuowany w dowolnej odległości od ścian, brak również uciążliwej i nieporęcznej podstawy jezdnej mikroskopu.

ml1Detale:

  • zintegrowany mikroskop KAPS Som62
  • ergonomiczny 5-cio narzędziowy stolik lekarza
  • system prowadzenie rękawów S.P.R.I.D.O.
  • kolumnowy blok spluwaczki z odchylaną porcelanową misą
  • fotel pacjenta Moon z programami pracy uruchamianymi stopą

Galeria:

Mikroskop KAPS

Zintegrowany z blokiem spluwaczki mikroskop, oferuje pełną funkcjonalność dostępną dla wszystkich modeli stomatologicznych mikroskopów KAPS. Opcjonalnie wyposażony w tor wizyjny umożliwia oglądanie pola zabiegowego bezpośrednio na monitorze zamocowanym przy unicie. Więcej o mikroskopach KAPS, ich wyposażeniu i funkcjach w dziale: inny-sprzet/mikroskopy/kaps-som-62

Funkcje i wyposażenie stolika lekarza

Porcelanowy stolik lekarza umożliwia zainstalowanie pięciu narzędzi roboczych. Rękawy z narzędziami zamontowane są w systemie „od dołu” i zapewniają wysoki komfort pracy dla lekarza. Zastosowanie światła LED w narzędziach daje gwarancję doskonałego oświetlenia pola zabiegowego. Warto podkreślić fakt, że zarówno dmuchawka jak i skaler również występują w wersjach ze światłem LED.

Ergonomiczna dotykowa klawiatura umożliwia: wybór programów pracy narzędzi; zmianę kierunku obrotów mikrosilnika; włączanie i wyłączanie spray-a dla końcówek; włączanie i wyłączanie światła w końcówkach; sterowanie ruchami fotela; sterowanie funkcjami „0”, „płukania ust”,i „last position” fotela i wybór trzech programów. Indywidualna regulacja intensywności spray-a dla każdego narzędzia dostępna jest pod stolikiem lekarza.

W przypadku zainstalowanie bezszczotkowego mikrosilnika można uzyskać pełną funkcjonalność mikrosilnika endodontycznego, a sterowany będzie on z osobnej klawiatury z własnym wyświetlaczem parametrów pracy.

Duża obrotowa taca na instrumenty zainstalowana na przegubowym ramieniu pod stolikiem lekarza – wszystko jest w zasięgu ręki.

Fotel pacjenta MOON

Konstrukcja i kształt fotela umożliwiają doskonałe podejście lekarza i asysty do pacjenta. Nie ma przy tym znaczenia czy pacjent przyjmowany jest na leżąco czy na siedząco. Komfort pacjentowi zapewnia miękka tapicerka „supermemory” i bardzo dobre wyprofilowanie zarówno siedziska jak i oparcia. Dodatkowymi czynnikami poprawiającym komfort pacjenta są kompensacyjne ruchy oparcia i podłokietników, tak aby pacjent nie musiał się poprawiać przy ruchach oparcia. Jeżeli unit dedykowany jest wyłącznie do pracy z pacjentem leżącym, to zastosowanie szerszej wersji oparcia, jeszcze bardziej zwiększy komfort pacjenta.

Szerokie oparcie fotela OMS

Fotel wyposażony został w pięć programów pracy – „pozycja 0”, płukanie ust z automatycznym powrotem do ostatniej pozycji pracy i trzy dowolnie programowane pozycje. Programy uruchamiane są przyciskami umieszczonymi na stoliku lekarza, stoliku asysty oraz w podstawie fotela. Te ostatnie są umieszczone z obydwu stron podstawy, co umożliwia uruchamianie programów zarówno lekarzowi jak i asyście.

Oparcie posiada dwa hamulce bezpieczeństwa zapobiegające przypadkowemu najechaniu na przeszkody w tym specjalny bezdotykowy hamulec działający przy zbliżeniu do nóg lekarza bądź asysty.

Wygodny dwu-przegubowy zagłówek doskonale spełnia swoje zadanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i chirurgii lub pracach protetycznych. Umożliwia on przyjmowanie na fotelu pacjentów o różnym wzroście w tym dzieci, a dodatkowo umożliwia podparcie głowy pacjenta niepełnosprawnego siedzącego na wózku inwalidzkim z tyłu fotela.

Aby ruchy pacjenta nie przenosiły się na elementy unitu, a zwłaszcza na mikroskop, fotel postawiony jest stabilnie obok kolumny.

Sterownik nożny

Pedał sterujący zapewnia wygodne sterowanie pracą narzędzi lekarza i ruchami fotela. Dzięki wielofunkcyjnej dźwigni można regulować płynnie prędkość obrotową mikrosilnika i moc skalera, włączać i wyłączać spray w końcówkach bez przerywania pracy, a przy nie pracującym narzędziu uruchamiać funkcję dmuchawki (chip blower). Dzięki dwóm niewielkim dźwigniom umieszczonym po bokach sterownika można sterować ruchami siedziska i oparcia.

Mimo tylu dostępnych funkcji sterownik zachował kompaktowe rozmiary i dużą mobilność.

Występuje również w wersji bezprzewodowej.

Ceny, foldery i inne materiały do pobrania

Przykładowa specyfikacja i dopłaty unitu Universal ML: Do pobrania w formacie PDF
Szczegółowy opis i charakterystyka unitu Universal TOP: Do pobrania w formacie PDF
Katalog: Folder w formacie PDF (EN)